Studio-kytka - plavání s dětmi

Aktivity

Připravili jsme pro Vás novu videoprezentaci našeho střediska.

Školička Pětikvítek

kojenecké plavání

Nabízíme Vám možnost zdokumentovat dovednosti Vašich dětí ve vodě a vidět své dítě pod vodou tak, jak to není jinak možné. Záznam je profesionálně zpracovaný kameramanem – potápěčem. Cena 2.400,- Kč

Máte možnost pronajmout si bazén pro sebe a přátele či rodinu. Maximum je 10 lidí včetně dětí. K dispozici máte veškeré vybavení včetně herny.

Rodinné plavání probíhá vždy v sobotu od 9:00 do 18:00.

Objednat se můžete na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo přímo ve středisku.

Organizujeme rekvalifikační kurzy instruktorů plavání kojenců, batolat a starších dětí akreditované Ministerstvem školství a tělovýchovy.

Číst dál: Rekvalifikace

Několikrát ročně vyjíždíme s dětmi a rodiči plavat a hrát si do krásného prostředí Krkonoš. Program je určený pro děti od 6 měsíců a jejich rodiče.

Číst dál: Pobyty

Voda je ideální prostředí pro šetrné a vyvážené cvičení i relaxaci. Cvičení je přizpůsobeno specifickým potřebám budoucích maminek – hlídáme dechovou a tepovou frekvenci, minimalizujeme otřesy a doskoky, neposilujeme břišní svaly, pracujeme se svaly pánevního dna, nacvičujeme porodní polohu a trénujeme dýchání a kondici. Cvičí s Vámi zkušené instruktorky a cvičení garantuje porodní asistentka. Využíváme pomůcky pro větší zátěž při cvičení.

Číst dál: Cvičení těhotných ve vodě

Voda je ideální prostředí pro šetrný a vyvážený trénink i relaxaci. Ve vodě cvičíme, ale nezatěžujeme klouby a srdce. Cvičení je 3x účinnější, než na vzduchu a v teplé vodě nedochází k ukládání tuku z chladu. Každý cvičí vlastním tempem a to je vhodné pro ty, co jsou v kondici i pro starší nebo nemocné osoby. Cvičí s Vámi zkušené instruktorky a využíváme pomůcky pro větší zátěž při cvičení.

Číst dál: AquaAerobik

školka Pětikvítek je určena pro nejmenší a je zapsána v síti škol a školských zařízení MŠMT

Číst dál: Mateřská školka Pětikvítek

Je vhodné pro děti od narození do 6 měsíců. Plavání v domácí vaně je doporučované lékaři a hygieniky, je pohodlné pro maminku i dítě. Lekce zahrnuje přípravu na suchu s možností konzultovat psychomotorický vývoj dítěte, cvičení na suchu či gymbalonu, relaxační masáže, můžete získat informace o výživě nejmenších, otužování, vývoji a výchově a plavání v plně napuštěné vaně zaměřující se na polohy na zádech i bříšku, odpočinkové a relaxační polohy, potápění, hříčky, podporu správného psychomotorického vývoje.

Číst dál: Plavání doma - vaničky

Zápis do kurzů plavání probíhá průběžně během celého roku na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., osobně nebo telefonicky v pondělí od 15:00-17:00 na čísle 606 337 696. Pokud by jste rádi začali plavat a nevíte, jak bude děťátko na vodu reagovat, nabídneme Vám zušební lekci zdarma. Tato lekce je určena výhradně pro nové klienty. Tím je zajištěn komfort plavacících klientů, kteří mají již plavecké dovednosti i nových plaváčků, kteří mají pomalé, respektující tempo. 

Děti jsou do kurzů rozdělovány podle věku a dovedností. Plaveme jednou týdně v tříměsíčních blocích. Kurzy začínají v září, lednu a dubnu. Všechny aktivity jsou motivované hrami a hračkami. Učíme rodiče, jak spolupracovat s dítětem. Podporujeme kontakt dětí mezi sebou. Skupinky stejně starých a s vodou zkušených dětí jsou malé a přístup k dětem je zcela individuální. Zázemí nabízí rodinné prostředí připravené pro děti i rodiče. Podporujeme účast celé rodiny na plavání. Systém čerpání náhrad za omluvené lekce je ve Studiu Kytka velmi velkorysý. Základní filosofií je umožnit dětem a rodičům vyčerpat všechny zameškané lekce. Všechny omluvené lekce tedy můžete čerpat v aktuálním kurzu a první tři týdny následujícího kurzu. Pokud je dítě dlouhodobě nemocné, lze čerpání náhrad individuálně prodloužit.

Plavání podporuje optimální psychomotorický vývoj dětí, sociální kontakty mezi rodičem a dítětem i mezi vrstevníky, dítě otužuje, učí ho dovednostem potřebným k plavání a umožňuje příjemně strávené společné chvíle. Postupujeme metodikou kojeneckého plavání, tj. velký důraz klademe na adaptaci dítěte ve vodě, výuku plaveckých dovedností (potápění, skoky, orientace pod vodou, splývání apod.), pak teprve plaveckých pohybů a stylů.

VIDEO Z PLAVÁNÍ

Plavání probíhá v bazénu se slanou vodou o teplotě 32°C, který je určen pouze pro kojenecké plavání. Více o kvalitě vody.

PROVOZNÍ ŘÁD

INFORMACE O PLAVÁNÍ

S SEBOU NA PLAVÁNÍ

Pro dítě: plavečky (je možné koupit na místě), osuška, oblečení, popř. pleny a jednorázová podložka, svačina a pití, mýdlo a pleťové mléko nebo olej na ošetření kůžePro rodiče: plavky, ručník, mýdlo, pleťové mléko, popř. šampon

HYGIENA

Vždy před vstupem do bazénu necháme dítě vymočit na nočníku nebo pod tekoucí vodou ve sprše. Všichni se umyjí mýdlem po celém těle a pokud se budeme potápět, umyjí si vlasy šamponem. Teprve pak si oblečou čisté plavky. Kojencům dáváme plavky těsně před vstupem do bazénu. Pokud jde dítě během lekce na záchod, je nutné opětovné omytí mýdlem. Přísnou hygienou chráníme zdraví Vašich dětí a proto, prosím, dodržujte tyto pokyny a respektujte Provozní řád!

OTUŽOVÁNÍ

Před nástupem do kurzů plavání i během nich je vhodné děti otužovat. Teplota vody v bazénu je 31°C. Máme zkušenost, že pokud děti zvládají bez problémů ve vaně 35 - 34 °C, nebudou mít s vodou v bazénu problémy. Vhodné je otužování připouštěním chladné vody do vany na konci koupání, až se voda ve vaně ochladí cca o 1 °C. Tuto teplotu pak ponecháme asi týden a znovu můžeme teplotu vody ve vaně snížit. Je dobré děti seznámit se sprchou, aby zvládaly umývání před vstupem do bazénu.

Objednat se můžete po, ut 8:00-12:00 přímo ve středisku nebo ve stejném čase na tel. 606337696

© Studio-kytka.cz 2020